kozmenko.at.ua
Вівторок, 14.05.2024, 18:59
Радий вітати Вас Гість | RSS
 
Головна Для моїх студентівРеєстраціяВхід
Меню сайту
СубМеню
Магістрантам і дипломникам [13]
Методичні матеріали для успішного виконання випускних кваліфікаційних робіт
Наше опитування
Як Ви ставитеся до вступу України в НАТО?
Усього відповідей: 894
Головна » Статті » ВИПУСКНИКАМ » Магістрантам і дипломникам

Методичні рекомендації щодо виконання магістерської роботи Вступ...

Методичні рекомендації щодо виконання магістерської роботи /   За ред. І.М Школи. – Чернівці: ЧТЕІ КНТЕУ, 2007. .

 

Укладачі:                І.М. Школа, д.е.н., проф.

                               Ю.Г. Королюк, к.ф.-м.н., доц.

                               І.З. Адамова, к.е.н., доц.

                               І.Р. Лошенюк, к.т.н., доц.

                               Е.О. Грицюк, к.е.н., доц.

                               Л.А. Гомба, к.е.н., доц.

Г.П. Машталяр, к.е.н., доц.

В.І. Рошило, к.е.н., доц.

А.А. Вдовічен, к.е.н., доц.

 

 

Методичні рекомендації обговорено і схвалено

на засіданні Методичної ради інституту

від 24 жовтня 2007 р. протокол №1

 

                                                                                              ©ЧТЕІ КНТЕУ, 2007

 

 

Вступ

 

Магістр – це освітньо-кваліфікаційний рівень фахівця, який на основі кваліфікації бакалавра (спеціаліста) здобув спеціальні вміння та знання інноваційного характеру, має первісний досвід їхнього застосування та продукування нових знань для розв’язання проблемних професійних задач у певній галузі національної економіки.

        У зв’язку з тим, що магістерська підготовка набуває все більш масового характеру, завдання регламентації й уніфікації виконання і захисту магістерської роботи досить актуальне. Актуальність підсилюється і тим, що Україна приєдналася до Болонського процесу, який передбачає перехід на двохступеневу освіту: ступеня бакалавра і ступеня магістра.

        Магістерська робота представляє собою випускну кваліфікаційну роботу наукового змісту, що має внутрішню єдність і відображає хід та результати розробки вибраної теми. Вона повинна відповідати сучасному рівню розвитку науки і техніки, а її тема – бути актуальною. Кожна магістерська робота повинна носити оригінальний характер наукового змісту і містити елементи дослідження в галузі певних знань.

        Вона виконується відповідно до вимог щодо наукових досліджень і має засвідчити професійну зрілість випускника, виявити його спеціальну та загальнонаукову підготовку, вміння застосувати здобуті в інституті знання для розв’язання науково-практичних завдань, здатність до проведення досліджень, систематизації та свідомого засвоєння  знань, наявність у її автора навичок наукової роботи.

        Магістерська робота представляється у вигляді, що дозволяє судити, наскільки повно відображені й обґрунтовані в ній положення, висновки і рекомендації, їх новизна і значимість. Сукупність отриманих у магістерській роботі результатів повинна свідчити про наявність у її автора первинних навичок наукової роботи в обраній сфері професійної діяльності.

        Дані методичні рекомендації є узагальненням набутого досвіду вищих навчальних закладів України в підготовці магістерських робіт і порядку їхнього захисту. Виконання вимог цих методичних рекомендації є обовзковими для студентів – магістрантів.

 

1.        Мета і завдання магістерської роботи

Магістерська робота є підсумком самостійного дослідження, проведеного студентом на переддипломній практиці та під час безпосереднього виконання магістерської роботи. Вона має розкривати сутність однієї або декількох найбільш актуальних проблем сучасних економічних відносин. Магістерська робота виконується студентом індивідуально під загальним керівництвом наукового керівника, який затверджується на засіданні кафедри з числа професорів, провідних доцентів або висококваліфікованих спеціалістів-практиків.

Метою виконання магістерської роботи є закріплення здобутих у магістратурі знань, адаптація теоретичних моделей і практичного досвіду до умов діяльності конкретного господарського суб’єкта. У зв’язку з цим основне завдання її автора полягає у тому, щоб реалізувати своє вміння самостійно вести науковий пошук, виконати конкретні науково-практичні завдання і продемонструвати, набутий під час навчання у вищому навчальному закладі, рівень наукової кваліфікації.

Конкретні завдання магістерської роботи залежать від її практичної чи науково-дослідної орієнтації та об'єкта дослідження. При цьому необхідно витримувати практичну орієнтацію, що втілюється у пошуку та обґрунтуванні найбільш ефективних методів та інструментів економічної діяльності конкретного підприємства, фірми, об'єднання, установи чи організації. За  результатами проведеного дослідження у магістерській роботі обов'язково мають бути висунуті конкретні теоретичні та практичні пропозиції, що містять елементи наукової новизни.

Магістерська робота повинна виконуватися на підставі глибо­кого вивчення сучасного теоретичного та практичного вітчизняного та зарубіжного досвіду. Інформаційною базою для проведення магістерського дослідження  можуть слугувати вітчизняні законодавчі та нормативні акти, наукові праці вітчизняних та зарубіжних вчених, дані засобів масової інформації та мережі Internet,  внутрішня та зовнішня звітність підприємств тощо.

Магістерська робота є кваліфікаційним документом, на підставі якого у процесі захисту Державна екзаменаційна комісія визначає відповідність знань студента професійно-кваліфікаційному рівню магістра і визначає ступінь його придатності щодо виконання своїх фахових обов'язків у відповідній сфері діяльності.

 

2. Вибір і затвердження теми

Під темою магістерської роботи прийнято розуміти те головне, що підлягає дослідженню. Конкретне формулювання теми у значній мірі залежить від обраного об'єкту та предмету майбутнього дослідження, відображеного у відповідному аспекті, що і буде складати зміст магістерської роботи.

На допомогу студенту кафедрою розробляється рекомендована тематика магістерських робіт, яка періодично уточнюється з урахуванням змін, що відбуваються в законодавстві, економічній теорії  та практиці суб'єктів економічної діяльності.

Студентам надається право самостійного обрання теми магістерської роботи, а також можливість запропонувати (обрати) тему, назва і спрямованість якої відрізняється від рекомендованої (типової) тематики при умові обґрунтування її актуальності або необхідності її розробки при наявності відповідного клопотання від керівництва підприємства (організації) на матеріалах якого буде проводитись дослідження.

Обрані студентами теми магістерських робіт розглядаються та затверджуються кафедрою, після чого науковий керівник видає студенту завдання й узгоджує календарний графік проведення магістерського дослідження.

Закріплення за студентами тем магістерських робіт, базового підприємства (організації) і наукового керівника оформлюється наказом директора не пізніше ніж за півроку до закінчення навчання у магістратурі.

Категорія: Магістрантам і дипломникам | Додав: kozmenko (15.12.2007) | Автор: І.М.Школа та інші
Переглядів: 2925 | Рейтинг: 4.0/2 |
Усього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
Пошук
Друзі сайту
Статистика
Copyright Kozmenko © 2024
Сайт управляється системою uCoz