Вимоги щодо оформлення курсової роботи
Курсова робота має бути виконана на комп’ютері 14 шрифтом через 1.5 інтервали (близько 30 рядків на сторінці), з полями: зліва – 3 см, зверху, справа і знизу – по 2 см. Загальний обсяг курсової роботи, без урахування додатків, оптимально повинен складати 30-35 сторінок на стандартних аркушах формату А4 (з одного боку аркуша). При загальному обсязі до 25 сторінок робота повертається на доопрацювання без прочитання. Якщо обсяг якогось з розділів складає менше 7 сторінок, то така курсова може також бути забракованою. Не бажано перевищувати обсяг за 40 сторінок, оскільки це може сприйматись, як невміння автором концентровано і лаконічно передавати думки.
Робота повинна бути зброшурована, тобто аркуші повинні бути скріплені. Можна розкласти кожний листок в окремі файли в спеціальних папках для курсових робіт. Сторінки обов’язково нумеруються. Відлік сторінок слід починати з титульного аркуша, але номера сторінки на ньому не проставляти (зразок оформлення титулу можна побачити на кафедрі, але планується його представлення й на цьому сайті). На сторінці, яка слідує після титулу і де написано зміст роботи, має бути число 2. Зміст курсової роботи виконує заодно і роль її плану, а тому в ньому обов’язково вказуються напроти кожного з пунктів сторінки, на яких вони починаються.
Текст курсової роботи повинен бути розбитим на частини, що відповідають пунктам плану. Вступ, кожний розділ, висновки, список використаних джерел слід починати з нової сторінки. Робота, в якій такого поділу не буде зроблено, тобто якщо вона буде написана суцільним текстом, повертається на доопрацювання. Перенос складів у словах не використовувати, а у заголовках крапка в кінці не кладеться.
Текст повинен бути надрукований чисто і грамотно. Не допускаються скорочення слів, а вживання абревіатури дозволяється після того, як в тексті уже використовувалося її змістове словосполучення зі вказівкою в дужках такої абревіатури. Якщо тема курсової така, що необхідно використовувати багато абревіатур і специфічних скорочень, то можна на третій сторінці, тобто після Змісту і перед Вступом, подати Список умовних скорочень.
Рисунки і таблиці повинні мати заголовки і нумерацію, узгоджену з номером розділу, а цитати беруться в лапки і обов’язково супроводжуються посиланням на джерела інформації.
Посилання можуть мати вигляд зносок на сторінці використання цитати, цифри чи іншого роду інформаційних даних з проставлянням індексу після відповідного запозичення, а внизу сторінки під тестом з написанням джерела.
Бібліографічні дані про книжку чи наукову статтю, на яку робиться посилання, оформляються так само, як і список використаної літератури за винятком однієї суттєвої різниці – в посиланнях обов`язково потрібно вказувати сторінку, на якій знаходиться використана інформація, а в переліку літератури вказується загальна кількість сторінок, що має використане джерело. Дозволяється також робити посилання, вказуючи в дужках номер джерела в списку використаної літератури і, через кому, сторінку, з якої взята інформація.
Список використаних джерел інформації оформляється згідно з бібліографічними правилами і джерела подаються в бібліографічному порядку. Матеріали, взяті з інтернету, повинні також мати повне презентування зі вказівкою на інтернетне джерело і повним шляхом його пошуку.
Курсова робота – це навчально-наукова робота, а тому не потрібно її прикрашати різними художніми атрибутами.
|