kozmenko.at.ua
Середа, 27.11.2024, 09:20
Радий вітати Вас Гість | RSS
 
Головна Для моїх студентівРеєстраціяВхід
Меню сайту
СубМеню
Методика викладання у вищій школі [4]
Підприємницька діяльність на зовнішніх ринках [0]
Вища освіта й Болонський процес [5]
Основи наукових досліджень [6]
Європейська інтеграція України [2]
Стратегія і тактика ведення переговорів [3]
Наше опитування
Як Ви ставитеся до вступу України в НАТО?
Усього відповідей: 894
Головна » Статті » Інші НАВЧАЛЬНІ ПРЕДМЕТИ » Європейська інтеграція України

ЄІУ Програма курсу

Програма курсу

"Європейська інтеграція України"

 

Тема 1. Світове господарство

Суть і структура світового господарства. Огляд основних визначень світового господарства і його структури. Світовий ринок. Діалектичне поєднання понять: національний та світовий ринок. Еволюція, закономірності й особливості розвитку світової економічної системи. Інтеграція і глобалізація. Участь України в міжнародних організаціях.

Міжнародний поділ праці Нерівномірність розподілу ресурсів у світі. Суть суспільного поділу праці. Форми суспільного поділу праці. Суть міжнародного поділу праці (МПП). Суспільний поділ праці і міжнародний поділ праці: порівняльна характеристика понять. Фактори розвитку МПП.

Система міжнародних економічних відносин. Система МЕВ як частина загальної системи економічних відносин і як частина системи міжнародних відносин. Основні визначення суті МЕВ. Рівні існування та розвитку МЕВ.

 

Тема 2. Міжнародна інтеграція

Суть і причини розвитку міжнародної інтеграції. Загальна характеристика форм. Особливості зони вільної торгівлі, митного союзу, спільного ринку, економічного союзу, конфедеративного союзу.

Транскордонне співробітництво: суть, основні форми. Єврорегіони в Європі. Єврорегіони в Україні. Вільна економічна зона: суть і причини створення. Вільна економічна зона: основні типи, форми і види. Вільна економічна зона: світова практика і результати функціонування. Основні транспортні коридори Європи та України.

 

Тема 3. Європейський Союз

Історія створення і функціонування ЄС. Причини інтеграційних (об’єднавчих)  процесів у Європі. Параметри економічного розвитку. Загальна характеристика зони євро. Загальна характеристика Шенгенської угоди. TACIS: основні положення, напрямки діяльності та підтримки. Європейські інструменти добросусідства. Євроатлантична інтеграція як фактор поглибленої євроінтеграції. Перспективи створення зони вільної торгівлі між Україною і Європейським Союзом. Участь України в Болонському процес як один з напрямків євроінтеграції України.

Інші євроінтеграційні інститути. Європейська асоціація вільної торгівлі: загальна характеристика. Європейський Банк Реконструкції і Розвитку. Співпраця України з ЄБРР. Чорноморське економічне співробітництво: загальна характеристика.

 

Тема 4. Світова Торговельна Організація (WTO)

Основні відомості про WTO.  Історія створення, позитиви і негативи від участі. Вступ до Світової Торговельної Організації як перший і основний крок євроінтеграції України.

Категорія: Європейська інтеграція України | Додав: kozmenko (28.04.2009)
Переглядів: 1506 | Рейтинг: 0.0/0 |
Усього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
Пошук
Друзі сайту
Статистика
Copyright Kozmenko © 2024
Сайт управляється системою uCoz